VPN ile daha ucuza YouTube Premium almak mümkün mü?

Google, diğer ülkelerdeki daha düşük fiyatlı aboneliklere erişmek için VPN kullanan YouTube Premium kullanıcılarına karşı harekete geçti. Birçok abone, üyeliklerinin son zamanlarda uyarı yapılmadan sonlandırıldığını dile getirdi.

YouTube Premium kullanıcılarına VPN engeli

Google, YouTube Premium için bölge sahtekarlığı yapan kullanıcılara acımıyor. Sosyal medyada yapılan paylaşımlara göre şirket, bazı YouTube Premium aboneliklerini aniden iptal etmeye başladı. Bu hesapların, VPN aracılığıyla Ukrayna gibi YouTube Premium’un daha ucuz olduğu ülkelerden kayıt olduğu belirtildi.

Google’ın iptaliyle karşılaşan kullanıcılar, konum değişikliğinden kaynaklandığını belirten uyarılar aldı. Yerel bir ödeme yöntemi ve gerçek bölgelerine uyan bir adres kullanarak yeniden abone olmaları gerektiği dile getirildi.

Bu hamle aslında YouTube Premium’un bölgesel fiyatlandırma politikalarını yansıtıyor. Google, her pazarın ekonomik koşullarına göre aboneliklerini fiyatlandırıyor. Ancak VPN ile farklı ülkelerin ağına katılmak ve daha ucuz fiyatlardan abone olmak mümkün.

Bazı kullanıcılar, müşteri hizmetlerine ulaşıp üyeliklerini geri almayı başardıklarını dile getirdi. Ancak çoğu kişi iptallerin geri alınamayacağını öğrendi ve adres doğrulamasıyla karşı karşıya kaldı. Birden fazla ülkeden VPN kullanıcıları aynı sorunu bildirdi.

Google ise VPN ile yapılan aboneliklere ilişkin resmi açıklamada bulunmadı. Ancak bu durum, bölgesel fiyatlandırma politikasının gözden geçirilmesine yol açabilir.

Bu konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir